KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12332155
nr 1233 2155
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, Landskap med älv, 42x55, signerad. Olja på pannå
Karl Abel, svensk målare född 1891.
måndag 4 februari 2019
kl 18:35:47